11 czerwca 2016

"Zakochana w Polsce". Rozmowa z Barbarą Wachowicz


Niestety mam problem z laptopem, więc wpadam tutaj tylko na chwilę, by powiadomić, że już ukazał się wywiad, który zapowiadałam parę dni temu. Gorąco zapraszam do lektury, dzielenia się wrażeniami i refleksjami, "lubienia", udostępniania etc.


Rozmowę można przeczytać na portalu Granice.pl: TUTAJ

Zdjęcie obok upamiętnia niezwykły wieczór, który miał miejsce 7 czerwca w Śródmiejskim Ośrodku Kultury przy ulicy Mikołajskiej w Krakowie. W trakcie spotkania Pani Barbara Wachowicz przepytała młodzieńca z Katechizmu polskiego dziecka Władysława Bełzy. Egzamin zdał celująco, jak pokazuje zdjęcie. No, prawie celująco, bo w jednej strofie się pomylił...

5 komentarzy:

 1. Już czytałam :)
  "Zakochana w Polsce" - jakie to piękne, ile mówiące słowa!
  Takie rozmowy można czytać, czytać... i zamyślić się na chwilę, podumać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ksiądz Józef Stolarczyk po poznaniu w 1886 roku Henryka Sienkiewicza w Zakopanem powiedział: "Ten Sienkiewicz to samo złoto i śrybro". Podobnie mogę powiedzieć po osobistym poznaniu Pani Barbary Wachowicz i po wysłuchaniu jej gawędy, że "to samo złoto i śrybro". Nasz skarb narodowy!

   Usuń
 2. Przeczytałam z przyjemnością. :-) Ciekawa, erudycyjna, nieco nostalgiczna rozmowa - warta uwagi. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli "seremnowa" rozmowa:) Dziękuję za lekturę i opinię - nie ze względu na mnie, ale ze względu na Panią Barbarę Wachowicz. O jej wypowiedziach, wywiadach, wystawach i książkach powinno być stale bardzo głośno.

   Usuń

Drogi Czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza. Niestety nie zawsze jestem w stanie szybko odpowiedzieć. Proszę zatem o cierpliwość.