19 marca 2012

TOP 10 czyli ulubione wydawnictwa i... serial

Odpowiadając na zaproszenie Książkożaura, ułożyłam wielce subiektywny ranking ulubionych wydawnictw. Lista jest wynikiem dokładnego przyjrzenia się zgromadzonym w moim antykwariacie książkom zakupionym w ostatnich latach. Zatem kolejność wskazanych wydawnictw oznacza liczbę moich nabytków wydanych przez określoną oficynę: od największej do najmniejszej. A to z kolei oznacza, że to są chyba jednak moje ulubione wydawnictwa.:)

TOP 10 szczura w antykwariacie:

1. Wydawnictwo Literackie

2.  Czarne

3. W.A.B.

4. Zysk-Ska

5. Świat Książki

6. Znak

7. Czytelnik

8. Claroscuro

9. Karakter

10. A5 i Biały Kruk
Jestem tą listą zaniepokojona, bo zdałam sobie sprawę, że nie wspieram mocno debiutujących i działających od dłuższego czasu, ale mniejszych wydawnictw. A przecież też publikujących ambitną i wartościową literaturę! Wystarczy wspomnieć o Claroscuro, A5, BookHouse, Karakterze, Dwóch Siostrach, Bonie, Dobrej Literaturze itp., itp.
Moje postanowienie: kupować więcej książek publikowanych przez rozwijające się, młodsze stażem, ale równie  oficyny!:)


Ranking seriali, a raczej serialu:

1. Dr House

a potem długo, długo nic....:)


2 komentarze:

  1. Ranking seriali jest świetny ;)
    A nasze wydawnictwa w dużej mierze się pokrywają :)

    OdpowiedzUsuń
  2. U mnie wydawnictwa trochę podobnie - tylko A5 dużo wyżej, a Świat Książki poza pierwszą dziesiątką. I jeszcze Znak dałabym wyżej, no tak - 8 i 9 w ogóle nie znam. Czyli wychodzi na to, że mam całkiem inną listę ;)

    Pozdrawiam wiosennie :)

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza. Niestety nie zawsze jestem w stanie szybko odpowiedzieć. Proszę zatem o cierpliwość.