26 października 2013

Krótka fotograficzna relacja z krakowskich targów książki:)

Kira Gałczyńska (po prawej)
Spotkanie seminaryjne z dr Joanną Wieliczką-Szarkową. Żałuję, że trwało tak krótko! Mogłabym słuchać i słuchać. Wspaniała lekcja historii! Dziękuję Autorce i jej gościowi, którego nazwiska nie znam, bo trochę się spóźniłam. Po spotkaniu historyczka podpisywała książki na stoisku wydawnictwa AA, które promowało między innymi jej najnowszą książkę Żołnierze Niepodległości 1914-1918. Do publikacji była dołączona (gratisowo) płyta z pieśniami legionowymi, więc miałam głośny dylemat, którą książkę wybrać: czy tę o Żołnierzach Wyklętych, czy tę o Żołnierzach Niepodległości. Panowie przy stoisku się zaśmiali. W końcu stwierdziłam, że mało wiem o tych pierwszych żołnierzach i że czas wzbogacić swoją wiedzę na temat bohaterów Powstania Antykomunistycznego.

Rozpoznałam blogową koleżankę, autorkę świetnego bloga Dom z papieru. Chciałam się przywitać zaraz po zakończeniu spotkania z historyczką, ale z drugiej strony postanowiłam nie przeszkadzać w pozowaniu przez nią do zdjęcia z autorką, więc poszłam na stoisko wydawnictwa, mając nadzieję, że tam się jeszcze raz spotkamy i poznamy osobiście, ale w kolejce do autorki już jej nie zobaczyłam. Szkoda! Może za rok? Pozdrawiam Cię, Książkowcu!:)


Janusz Majewski  z książką Mała matura

Kiran Desai w rozmowie z dziennikarzami

Krzysztof Ziemiec zaczyna podpisywać

Najwytrwalszy autor na krakowskich targach: Wojciech Cejrowski

Kupiłam dwie książki, a miałam nic nie kupować:) Wspomnienia Marii Rydlowej o Bronowicach i Krakowie oraz historyczną o Żołnierzach Wyklętych. Gratis książeczka W cieniu morza czasu. Literackie obrazy Kaszub i Gdańska

Piękny autograf od pani dr Wieliczki-Szarkowej:Pani Beacie, o tych, którzy się nigdy nie poddali i wierzyli, iż przyjdzie zwycięstwo

Autograf tej samej autorki, ale na innej jej książce, którą przedstawiałam na blogu. Recenzja TUTAJ. Dedykacja dla mojej mamy: Pani Józefie, aby męczeństwo kresowych Polaków nie zostało nigdy zapomniane.

Powiedziałam Panu Polkowskiemu, że jestem w trakcie lektury jego powieści. Odparł, że zauważył, wskazując na zakładkę włożoną do książki


I jeszcze jedna dedykacja

25 komentarzy:

 1. Świetna fotorelacja.
  Gratuluję udanych łowów" autografowych. Ładnie Ci się kolekcja powiększyła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łowy uważam za udane:) Tylko od p. Iwony Kienzler nie zdobyłam, bo niestety nie dojechała. Parę osób czekało, w tym inne blogerki:)

   Usuń
 2. Nie wiem, co napisać... Chyba nic:( Smutno, oj smutno... Rozglądałam się bezradnie, czy może wykiełkuje spotkanie blogerów i poznam kogoś, ale niestety. Chyba prędzej wypijemy kawę w Rzeszowie;)
  Byłam też u pana Urbanowskiego. Gdy fotografowałaś Cejrowskiego, za plecami miałaś Coryllusa... Dreptałyśmy sobie po piętach:) Moja relacja jutro:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo, bardzo żałuję... :( Tematów do rozmowy by nam nie brakowało na pewno:) Mam jednak nadzieję, że w końcu się spotkamy, jak nie w Krakowie, to w Rzeszowie:) Za chwilkę sprawdzę, czy jest już u Ciebie relacja:)

   Usuń
 3. I zapomniałam - obok autorki za stołem jej mąż. Biegali też ich dwaj synowie. Wspaniała rodzinka:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak się właśnie domyślałam, że to mąż autorki, a dzieci zobaczyłam przy stoisku wydawnictwa. Sympatyczna rodzina.

   Usuń
 4. Bardzo udane targi! Szkoda tylko, że się nie spotkałyście z Książkowcem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, wiem, szkoda:(
   Było, jak zawsze, niemiłosiernie duszno i tłoczno, ale byłam przygotowana na te trudne warunki i jakoś wytrwałam:)

   Usuń
 5. Co się odwlecze...., będzie jeszcze milsze :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piję poranną kawkę i jadę na Targi.
  Dziękuje za relację. To taki przedsmak tego, co będzie dziś. :)))
  Już się cieszę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gościłam wczoraj na stoisku LTW, tyle wspaniałości książkowych na nich widziałam, że aż głowa rozbolała:) Dziś już niestety nie dam rady ponownie, a wiem, że miałybyśmy okazję się poznać osobiście... Wierzę jednak, że będzie jeszcze okazja:) Miłej niedzieli na Centralnej!:)

   Usuń
  2. Mam nadzieję, że okazja jeszcze będzie! I to niejedna.
   Relacja z Targów u mnie też się wkrótce pojawi:)))

   Usuń
  3. Czekam z niecierpliwością na relację!:)

   Usuń
 7. Nigdy jeszcze nie byłam na krakowskich targach, ale co roku czytam uważnie wszystkie relacje i widzę, że robi się coraz ciekawiej, o czym świadczy chociażby obecność niektórych autorów, w tym zagranicznych. Straszliwie Ci zazdroszczę wspomnień Marii Rydlowej, właśnie wczoraj odkryłam je w zapowiedziach wydawniczych!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, warunki kiepskie, ale rekompensuje je bogactwo spotkań, a także niezwykła atmosfera święta książki. W przyszłym roku targi mają się odbyć w nowoczesnej hali.
   Gdy tylko zobaczyłam owe wspomnienia M. Rydlowej, stwierdziłam, że po raz kolejny muszę złamać złożoną sobie obietnicę o niekupowaniu książek:) Takie obiecanki są bezsensowne, bo jestem ksiażkoholikiem przecież. Wczoraj ją uważnie przeglądałam. Zapowiada się wspaniałe przeżycie lekturowe, podróż do dawnych Bronowic, z których dziś niewiele ostało.

   Usuń
  2. Też się cieszę na tę książkę... i trochę smucę, bo cienka taka :(

   Usuń
  3. Racja, ale biorąc pod uwagę wiek autorki i to, że pewnie niedawno zaczęła spisywać to, co pamięta, cieszmy się, że mamy tę pamiątką po dawnych Bronowicach, które zmieniły się prawie nie do poznania przez współczesną głupią politykę przestrzenną. Byłam niedawno w Bronowicach i te wszędobylskie blogi czy apartamentowce mnie przeraziły:(

   Usuń
  4. Miało być bloki:)

   Usuń
 8. Gratuluję, gratuluję, gratuluję - tak chciałam być, ale to za daleko:( Nie wiem, czy masz kontakt z dziewczynami: Ann RK i Wiki - one również tam były. Dodam Ci linki do ich postów:
  http://soy-como-el-viento.blogspot.com/2013/10/piatek-na-targach-ksiazki-w-krakowie-i.html
  http://literaturomania.blogspot.com/2013/10/17-targi-ksiazki-w-krakowie-podsumowanie.html
  http://literaturomania.blogspot.com/2013/10/17-targi-ksiazki-w-krakowie-chattam.html
  http://literaturomania.blogspot.com/2013/10/17-targi-ksiazki-w-krakowie-cejrowski-o.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie, zaraz zajrzę pod wskazane linki.:)

   Usuń
 9. Bardzo jestem ciekawa wrażeń z lektury "Śladów krwi", wpadnę na recenzję:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kończę czytać:) Recenzję postaram się napisać po Wszystkich Świętych.

   Usuń
 10. Gratulacje :) W tym roku też muszę wybrać się na jakieś targi książki. Choć nie wiem, czy koniecznie w Krakowie.
  Co do Cejrowskiego to jego wytrwałość jest powszechnie znana. Na ostatnich targach (chyba w Warszawie) miał tylko jedno przerwę - o 15 na koronkę do Bożego Miłosierdzia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym roku w Krakowie mają być w nowej hali, może będą więc mniej męczące:)

   Usuń

Drogi Czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza. Niestety nie zawsze jestem w stanie szybko odpowiedzieć. Proszę zatem o cierpliwość.