30 listopada 2011

Dlaczego Czesi są najbardziej zaczytanym narodem Europy?Jak myślicie, dlaczego Czesi są najbardziej zaczytanym narodem Europy? :)
Sądzę, że fenomen masowego czytelnictwa w tym kraju najlepiej może wyjaśnić nie kto inny, ale właśnie jeden z czeskich pisarzy, który już jest w Polsce. 

Wydawnictwo Good Books zaprasza na spotkania z
Jaroslav Rudišem  – autorem Grandhotelu.


Poniżej podaję szczegóły jego trasy autorskiej, gdyby był ktoś zainteresowany:

Warszawa, czwartek 1 grudnia, g.18.30 -  klubokawiarnia Wrzenie Świata, ul. Gałczyńskiego 7
Kraków, piątek 2 grudnia, g. 19,   – księgarnia Bona, ul. Kanonicza 11
Wrocław, sobota 3 grudnia, g. 16.45 – Wrocławskie Promocje Dobrych Książek,
Łódź, niedziela 4 grudnia, g. 18.30 -  Festiwal Puls Literatury


O pisarzu czytajcie tutaj:
http://goodbooks.pl/2011/06/06/jaroslav-rudis/
PS. Mimo dobrych wyników czytelnictwa Czesi i tak się niepokoją... Zobaczcie, jaką kampanię wymyślili przeciwko spadającemu czytelnictwu w ich kraju! Jest naprawdę bardzo zabawna i straszna...


5 komentarzy:

 1. cholerka, zjadło mi komentarz, bo mnie w z netu wyrzuciło.
  Chętnie bym poszła, bo mam tę książkę, a jeszcze jak zobaczyłam, że jdno spotaknie jest we Wrzeniu Swiata to już w ogóle. Ale pech, ze nie ma mnie w kraju

  OdpowiedzUsuń
 2. Postaram się zrelacjonować jutrzejsze spotkanie krakowskie i wrzucić fotkę. Miło, że na mój blog zagląda osoba przebywająca za granicą:) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyżby Czesi mieli lepszych pisarzy niż Polacy? A może promocja czytania jest większa:) Zresztą Czesi wiedzą, co dobre.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podobno Czesi dysponują olbrzymimi bibliotekami domowymi, które przechodzą z pokolenia na pokolenie, czyli od małego wychowują się wśród książek. Jak jest w polskich domach?:) Są takie, w których książek w ogóle nie ma, a jeśli są, to dzieci i tak nie widzą czytających rodziców.

  OdpowiedzUsuń
 5. Od dawna mi jakoś tak blisko do Czechów, a teraz jeszcze bliżej:) świetna kampania. Szczególnie ten drugi filmik mnie rozbawił:)
  P.S kolekcja autografów imponująca!
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza. Niestety nie zawsze jestem w stanie szybko odpowiedzieć. Proszę zatem o cierpliwość.