2 grudnia 2011

Rozmowa z Markiem NowakowskimNajtrudniej jest tworzyć sztukę z własnego życia. To najoporniejsze tworzywo. Mgławica, ulotna, rozprasza się jak pył, zmienia się z sekundy na sekundę. Ogarnąć nie sposób, umyka, tyle staje się z udziałem przypadku. A jeszcze wznieść to wszystko wysoko, oderwać od grzęzawiska codzienności. 
Marek Nowakowski (z książki Empire)

W moim antykwariacie nie może tego zabraknąć;) Zachęcam do obejrzenia i posłuchania najnowszej rozmowy z jednym z najwybitniejszych pisarzy polskich  i moim ulubionym - Markiem Nowakowskim - o Polsce i Polakach. Tutaj:

Oprócz tego zamieszczam też bardzo ciekawy film biograficzny o nim z cyklu "Errata do biografii".

3 komentarze:

 1. Anonimowy4.12.11

  Marek Nowakowski jest wspaniały...mogłabym słuchać godzinami jego opowieści o Warszawie i nie tylko .
  aha mam informację dla Ciebie Beatko i dla osób zainteresowanych autorem książki "długie ramię Moskwy"- księgarnie Nova zapraszają na spotkanie z autorem ,Sławomirem Cenckiewiczem do Teatru Maska w Rzeszowie 07.12.2012 godz. 17 Na miejscu będzie można nabyć książkę i "upolować" autograf do kolekcji;)Inka

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyłączam się do zaproszenia! Na rzeszowskie spotkanie wybiera się Pepi, a Ty?;) Autograf Cenckiewicza już mam - patrz zdjęcie obok;) Jego książkę jeszcze czytam - niedługo będzie moja recenzja. Jeszcze o odrobinkę cierpliwości proszę:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio przeczytałam Domek dla trzech kotów Nowakowskiego. Cudna!:) Na Gwiazdkę zamierzam sobie kupić Powidoki 2 części:)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza. Niestety nie zawsze jestem w stanie szybko odpowiedzieć. Proszę zatem o cierpliwość.