21 stycznia 2012

Autor książki o Rotmistrzu Pileckim w Warszawie i Krakowie!


       Przypominam i informuję tych, którzy o tym nie wiedzą:), że wkrótce Polskę odwiedzi Marco Patricelli, włoski historyk, autor książki opowiadającej historię rotmistrza Witolda Pileckiego.
Spotkania z Marco Patricellim odbędą się 26 stycznia w Instytucie Włoskim w Warszawie oraz 27 stycznia w Żydowskim Muzeum Galicja na krakowskim Kazimierzu. 
       Dr Marco Patricelli, historyk na Uniwersytecie Gabriele d'Annunzio w Chieti i Pescarze, podkreśla, że zajął się postacią Witolda Pileckiego, ponieważ jego historia jest mało znana poza granicami Polski. Autor nazywa Pileckiego "bohaterem naszych czasów".
    W związku z tym spotkaniem polecam blog inicjatora akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" (Let's Reminisce About Witold Pilecki "):
http://www.michaltyrpa.blogspot.com/      Szczegółowe informacje o spotkaniach znajdziecie na mojej stronce wyżej, zatytułowanej "Słup ogłoszeń...".

PS. Relacja ze spotkania krakowskiego: http://beata-szczurwantykwariacie.blogspot.com/2012/01/moje-wrazenia-po-krakowskim-spotkaniu-z.html