Księga gości i inne miłe akcenty

@Copyright Gosia M.
Witaj w moim antykwariacie!

Jeśli chcesz zostawić ślad swoich odwiedzin na moim blogu, przekazać coś miłego, zasugerować  lub zwrócić na coś uwagę, zarekomendować jakąś książkę - trafiłeś w dobre miejsce. Będę wdzięczna za każdy wpis. 

Pozdrawiam,
 Szczurek


LISTY OD CZYTELNIKÓW BLOGASzanowna Pani Beato!

W dzisiejszym zmaterializowanym i wykoślawionym kulturowo świecie, kiedy różne bezwartościowe czy gorszące dziwactwa wdzierają się do teatru, filmu i literatury, a nasz piękny, ojczysty język jest coraz bardziej nasycany wulgaryzmami i wszelkiego rodzaju neologizmami, Pani blog jest oazą tradycyjnej kultury narodowej. To koło ratunkowe, rzucone czytelnikom pragnącym oddechu w atmosferze literatury pięknej, klasycznej, nieskażonej jeszcze marazmem. Bo czyż niepiękne jest odświeżenie sobie twórczości np. Jana Kochanowskiego czy Melchiora Wańkowicza albo wspomnienia o naszych artystach scenicznych…
    Jadwiga Smosarska… Łezkę w oku wywołuje spojrzenie na jej piękne zdjęcia. Pani Beato, to była artystka z lat mojej młodości. Wiele o niej słyszałem w radio, czytałem w przedwojennych gazetach, była naszą fanką, ale nie pamiętam, czy w jakiejś gazecie widziałem jej zdjęcie. To były czasy bez telewizji, film można było zobaczyć tylko w dużych miastach, a ja żyłem na prowincji.
      Często odwiedzam Pani blog, dla relaksu intelektualnego i edukacji. Zachęcam swoich znajomych i przyjaciół do zerknięcia na „Antykwariat”. Oni są też zachwyceni Pani blogiem.
     Dotychczas nie miałem warunków technicznych do umieszczenia Pani recenzji moich publikacji na stronie internetowej i dopiero od kilku dni są już tam wprowadzone w dziale: „listy i recenzje".
Ja, Pani Beato, nie potrafię wejść na strony Pani bloga, by wyrazić moje wielkie uznanie dla Pani inicjatywy twórczej w krzewieniu polskiej kultury.


 Gdyby to było możliwe i uznała Pani za celowe, bardzo proszę wybrać coś z tego, co w tym liście do Pani napisałem, skorygować i w odpowiednim miejscu umieścić na Pani blogu.

     Serdecznie pozdrawia   Feliks Trusiewicz **********************************************************************************Wielce Szanowna Pani Beato!W imieniu naszej filadelfijskiej grupy czytelników blogu „Szczur w Antykwariacie”,  pragnę wyrazić ogromna wdzięczność za tak cenne recenzje prac literackich naszych czołowych pisarzy polskich.  Prezentacje poszczególnych prac przedstawione w tak ciekawy sposób i w tak wysokim artystycznie stylu wzbudzają ogromne zainteresowanie. Nam, żyjącym na obczyźnie te bezcenne teksty staja się źródłem wiedzy o chlubnej historii i bogactwie naszej kultury narodowej, a co za tym idzie, podtrzymują, a często wzbudzają świadomość naszej tożsamości narodowej i dumę, ze się jest Polakiem. Ta wiedza, niestety, nie jest tak łatwo dostępna poza granicami Kraju. Wręcz przeciwnie. Często narażeni byliśmy na upokorzenia.  Z tej racji praca Pani jest dla nas bezcenna. Z wyrazami szacunku i wdzięczności

                                                  Krystyna Eljasz

************************************************************


Fragment mojej recenzji blogowej zamieszczony w księdze Barbary Wachowicz, Siedziby wielkich Polaków. Od Reja do Iwaszkiewicza (Świat Książki, Warszawa 2015),
 z piękną dedykacją od Pisarki.

Podziękowanie od Barbary Wachowicz w Matkach wielkich Polaków (2016)


*******************************************************************************

Fragment wywiadu Aleksandry Ziółkowskiej-Boehm dla  "KURIER PLUS", Nowy Jork, 6 lutego 2016


[...] W Polsce masz wielu wiernych czytelników.-„Zbieram” ich od 40 lat. Starsi pamiętają moje książki o Wańkowiczu, młodzi o Indianach, inni o kotach czy o Ingrid Bergman. Mam także czytelników, którzy interesują się moimi książkami na temat polskich losów, jak: „Kaja od Radosława”, „Lepszy dzień nie przyszedł już”, „Druga bitwa o Monte Cassino i inne opowieści”, „Dwór w Kraśnicy i Hubalowy Demon”. Wydane są przez znane dobre firmy wydawnicze - Iskry, PIW, Muza, Prószyński i S-ka. Jedna z tych książek dostała nagrodę „Książki roku”, wszystkie mają interesujące recenzje krytyków, czytelnicy piszą o nich na blogach. Chcę przywołać np. Beatę Bednarz i jej interesujący blog „Szczur w antykwariacie”.
[...] 
***********************************************************************

O moim blogu we Słowie wstępnym w książce (2017) pisarza rodem z Wołynia, Pana Feliksa Trusiewicza:

14 komentarzy:

 1. Wprawdzie jestem częstym gościem, na dodatek komentującym, ale nie odmówię sobie przyjemności uściśnięcia łapci Szczurka:) Wielu gości życzę i smacznego chrupania, bo nic lepszego niż konsumpcja grubaśnych tomów w zacnym towarzystwie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczurek odwzajemnia uścisk łapki:) Dziękuję za wierne śledzenie mojego bloga i częste dzielenie się swoimi spostrzeżeniami! Jesteś moim Honorowym Gościem:) A życzenia piękne.

   Usuń
 2. Jestem bardzo częstym gościem, jest to moim zdaniem przeuroczy blog z całym mnóstwem wspaniałych rekomendacji czytelniczych. Gratuluję znakomitego pomysłu umieszczania autografów autorów. Podziwiam za wytrwałość i pasję czytelniczą!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Holly, ty też jesteś moim Honorowym Gościem:) Rok temu, kiedy zakładałam bloga, nie sądziłam, że wytrwam i że mnie to tak wciągnie:) Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa! Właśnie sobie uświadomiłam, że niedługo zabraknie mi miejsca na blogu na prezentowanie autografów:)

   Usuń
 3. Droga Beato,
  Serdecznie dziękuję za wysyłkę "Wyroku" w akcji Podaj książkę. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczurku masz śliczne okularki i przytulnie tu u Ciebie. Buziak w Twój różowiuśki nochalek xxx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Witam i zapraszam nowego gościa.

   Usuń
 5. Świetny blog, a ja zapraszam do siebie na Imperium Lektur :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję, cieszy mnie ta opinia, bardzo. Rzeczywiście "imperium" masz, bo lektury, bo interesują cię, jak widzę, lektury o rozległej tematyce, :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Szanowna Pani Beato,
  najlepsze życzenia imieninowe (jeśli jest Pani w gronie dzisiejszych solenizantów) oraz serdeczne podziękowania za wrażliwe, pełne wyczucie intencji autorskich odczytanie "Warszawy skamandrytów" - Lidia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi gościć Panią w "moim antykwariacie"! Imieniny świętuję w Dniu Kobiet, ale bardzo dziękuję za życzenia. :) Jestem zachwycona napisaną przez Panią książką. Serdecznie gratuluję i pozdrawiam!

   Usuń
 8. Pani Beato,
  miło zaglądać na taki ciekawy i profesjonalnie prowadzony blog. Jeśli zawita Pani do Warszawy, chętnie podejmę się oprowadzenia po skamandryckich miejscach. Pozdrawiam bardzo serdecznie, Lidia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za ciepłe słowa oraz propozycję spaceru! Chętnie skorzystam z zaproszenia przy okazji odwiedzin Warszawy. Spacer w tak świetnym i fachowym towarzystwie może być ubogacający i niezapomniany. Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń

Drogi Czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza. Niestety nie zawsze jestem w stanie szybko odpowiedzieć. Proszę zatem o cierpliwość.