26 lutego 2014

Tajemnice rodziny Brontë
Różnymi tropami podążają biografowie i historycy literatury, by rozwikłać zagadkę autorstwa powieści o skomplikowanych związkach dwóch pokoleń sąsiadujących ze sobą mieszkańców Wichrowych Wzgórz i Drozdowego Gniazda, będących przejawem odwiecznej walki dobra i zła, miłości i nienawiści. Można by długo wymieniać skrawki informacji i wszelkie poszlaki. Jednak prawdopodobnie nigdy nie poznamy tajemnicy. Jakkolwiek było - wybitne dzieło wciąż żyje w sercach i umysłach czytelników na całym świecie (fragment mojego eseju opublikowanego parę dni temu w wortalu Granice.pl).

Jeśli jesteście ciekawi, jakimi poszlakami podążali i nadal podążają biografowie i historycy literatury, by poznać tajemnice rodzeństwa Brontë, zapraszam nieśmiało do lektury tekstu.

6 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem na etapie fascynacji;) "Villette" właśnie nie czytałam, przymierzam się. Jestem nastawiona na to trudne wyzwanie lekturowe, bo po lekturze książki ostrowskiego wiem, czego się spodziewać:)
   Długi tekst spłodziłam i jeśli chciało Ci się doczytać do końca, to jestem zobowiązana:)

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 2. W temacie wrzosowisk właśnie zakwitł u mnie w ogrodzie wrzos!
  Wiosna puka coraz głośniej!
  Esej zaraz przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie w domu kwitnie wrzos przez całą zimę, w doniczce:) Bardzo lubię tę roślinę.

   Usuń
 3. Przepiękne wrzosowisko.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza. Niestety nie zawsze jestem w stanie szybko odpowiedzieć. Proszę zatem o cierpliwość.