23 lutego 2012

Wielka akcja wietrzenia antykwariatów w Krakowie


Kraków aż huczy od plotek na temat akcji organizowanej przez Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz portal Bookeriada. Pomyślałam, że warto roztrąbić tę wieść  zasłyszaną w krakowskim  salonie.

Otóż 26 lutego (w niedzielę) w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) odbędzie się wielkie wietrzenie domowych bibliotek!

Oto szczegóły podane na stronie KBF:

Przynieś książki, które chcesz przekazać w dobre ręce, poznaj nowych ludzi i podyskutuj o literaturze. Zaczynamy o godz. 15.00. 
W akcji może wziąć udział każdy. 
Wystarczy przynieść ze sobą przynajmniej jedną książkę na wymianę. 
Ważne: książki muszą być w dobrym stanie i nie powinny być literaturą specjalistyczną. Podręczniki, mapy, przewodniki i poradniki prosimy, zostawcie w domach!


Szykuje się niezła impreza dla Firminów. Myślę, że znajdę w swoim antykwariacie jakąś książkę godną przekazania w ręce nowego właściciela, choć przyznam, że z trudem rozstaję się ze swoimi nabytkami.

Więcej danych na temat akcji tu.

4 komentarze:

 1. Uwielbiam takie akcje :) w ogóle wszelkie akcje związane z książkami. Tylko, że takie wietrzenie domowych bibliotek jeszcze do Katowic nie dotarło. Mam trochę za daleko do Krakowa, więc mogę jedynie Tobie życzyć udanych łowów i mile spędzonego czasu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo:) Z Katowic do Krakowa wcale nie jest tak daleko! To tylko 80 kilometrów!:)

   Usuń
  2. No niby tak, ale jak się ma dwójkę maluchów na stanie (3 lata i 1 rok) to już nie jest takie proste :) Nie udało mi się nawet dotrzeć na Krakowskie TK, bardzo żałowałam, ale mąż obiecał, że za rok pojedziemy na pewno!

   Usuń
  3. Rozumiem:) Usprawiedliwienie przyjmuję;) Zasyłam pozdrowienia z Krakowa dla Twoich maluchów!

   Usuń

Drogi Czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza. Niestety nie zawsze jestem w stanie szybko odpowiedzieć. Proszę zatem o cierpliwość.