24 maja 2012

Wielki Antykwariat, czyli kup Pan książkę!

Kolektyw miejski NOWE USTA wraz z Piwnicą pod Baranami oraz warszawską fundacją XIX Dzielnica zapraszają na Wielkie Święto Książek! 


Wielki Antykwariat po raz pierwszy w Krakowie!!!


2.06.2012. - warsztaty z rzeźby książki w galerii sztuki ONAMATO (Bracka 7/4, II piętro). W godzinach od 15.00 do 17.30 prowadząca – Ania Juszczak (Pracownia Książki ASP) będzie uczyć wydawało by się trudnej sztuki pop – upu. Tego samego dnia w ramach Wielkiego Antykwariatu odbędzie się Piknik Literacki z okazji Dnia Dziecka w ogrodach wydawnictwa Znak (ul. Kościuszki 37). Rodzice mogą przyjść z pociechami w godzinach od 11 do 15 na konkursy z nagrodami, przekaźnik książkowy czy gry i zabawy z krakowską Famigą. Dzień zamknie koncert krakowskiego zespołu DOBROBYT w galerii ONAMATO (bilety 15zł/10zł*).

3.06.2012. - oglądanie, dotykanie, przeglądanie, wąchanie, głaskanie, podziwianie i oczywiście kupowanie książek, jakie do Piwnicy sprowadzą antykwariusze i bukiniści Królewskiego Miasta Kraków (wstęp 3zł).
Do kupienia beletrystyka, książki historyczne, o sztuce, biografie, płyty winylowe, stare fotografie i pocztówki.
Podczas Wielkiego Antykwariatu będzie prowadzona zbiórka książek, które później wejdą w skład Biblioteki Piwnicy.
Wielki Antykwariat uświetni KONCERT ARTYSTÓW PIWNICY & PRZYJACIÓŁ pod opieką pana Rafała Jędrzejczyka, serdecznie zapraszamy! Koncert w PIWNICY wystartuje o 20.30

*Podczas koncertu DOBROBYTU będzie prowadzona zbiórka książek dziecięcych dla lokalnego przedszkola; z przekazaną książką bilet 10zł.


PROGRAM W SKRÓCIE


Dzień I 02.06
Piknik Literacki z okazji Dnia Dziecka
godz. 11.00 – 15.00 Ogrody Wydawnictwa Znak, ul. Kościuszki 37

Warsztaty: „Nietypowa forma książki / podstawy pop-upu” prowadzone przez Anie Juszczak z Pracowni Książki ASP
godz. 15.00 - 17.30, Galeria Onamato, ul. Bracka 7/4, II piętro

Koncert: „Dobrobyt dla dorosłych”
godz. 19.30, Galeria Onamato, ul. Bracka 7/4, II piętro

Dzień II 03.06
„Wielki Antykwariat czy Kup Pan Książkę w Piwnicy pod Baranami” (wstęp 3zł)
godz. 12.00-19.00, Piwnica pod Baranami, Rynek Główny 27

Koncert w Piwnicy pod Baranami
godz. 20.30, Piwnica pod Baranami, Rynek Główny 27

3 komentarze:

 1. Jak zwykle świetna krakowska impreza się szykuje! Zgłaszam oficjalny sprzeciw, że Katowice nie włączają się w takie akcje!
  Ja będę nawet 3go w Krakowie na dziecięcych TK. Czy jest Beato szansa na jakieś krótkie spotkanie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chętnie! Tylko że na targi dziecięce się nie wybieram, ale na tę akcję Wielkiego Antykwariatu tak:). Choćby z racji tytułu mojego bloga czuję się zobligowana do uczestnictwa w tej imprezie:) To może umówmy się 3 czerwca koło Piwnicy pod Baranami? Jeśli dasz radę. Pooglądałybyśmy i powąchały antykwaryczne dzieła jak przystało na blogerki książkowe:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłoby świetnie, ale to raczej niemożliwe :( jadę z moim osobistym dzieckiem, autokarem z grupą biblioteczną z mojej szkoły. Jedziemy tylko na targi i nie będziemy mieli czasu na wyjście poza ich teren :( myślałam o spotkaniu na tk. Jeżeli nie, to pozostanie nam chyba spotkanie na właściwych jesiennych targach, albo wrześniowych katowickich? Jak się na to zapatrujesz?

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza. Niestety nie zawsze jestem w stanie szybko odpowiedzieć. Proszę zatem o cierpliwość.