16 maja 2016

Zaproszenia na dwa wielkie krakowskie wydarzenia literackie!


Dostałam w tym tygodniu zaproszenia na dwa wieczory literackie. Zapraszam w imieniu wspaniałych Pisarek!

Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny (PSALM) zaprasza miłośników książki na niezwykłe spotkanie z dr Aleksandrą Ziółkowską-Boehm, pisarką z USA, członkinią amerykańskiego PEN-Clubu, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich na Obczyźnie oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, laureatką wielu prestiżowych nagród literackich, stypendystką Fundacji Fulbrighta i Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku, pisarką od wielu lat mieszkającą w stanie Delaware w Stanach Zjednoczonych, Autorką wielu książek wydawanych w Polsce i po angielsku w Stanach Zjednoczonych. Aleksandra Ziółkowska była dwa ostatnie lata życia Melchiora Wańkowicza jego asystentką, jej pisarz zapisał archiwum i zadedykował ostatnią swoją pracę Karafka La Fointaine'a. Tematy, które pisarka porusza w swoich książkach, to między innymi polskie losy naznaczone wojną światową, amerykańscy Indianie. Także ... koty i Ingrid Bergman.Wieczór autorski z cyklu “Historia ojczysta” na żywo poprowadzi dr Marek Mariusz Tytko z UJ. Oprawa muzyczna: JS Guitar Solo.

Miejsce spotkania: Aula św. Jana Pawła II w podziemiu domu parafialnego przy kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych przy ul. Nowosądeckiej 41.

Czas spotkania: niedziela, 22 maja 2016 r.godz. 19.00-21.00.

Dojazd na spotkanie: tramwajami nr 24, 50, autobusami nr 164, 204, 244 (przystanek “Piaski Nowe”).

Wstęp wolny.

********************************************************************


7 komentarzy:

 1. Bylam na spotkaniu z Pania Aleksandra kilka miesiecy temu w Filadelfii, bylo cudownie, wspaniele spedzilam czas. Pani Aleksandra pieknie opowiada i mozna jej sluchac i sluchac:) Zazdroszcze tego spotkania z Pania Barbara, bo tez mam sporo jej ksiazek i pamietam jak dawno temu sluchalam jej audcji w Lecie z Radiem, jak pieknie opowiadala...mam nadzieje, ze kiedys mi sie uda:) Milych wrazen zycze:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapowiadają się miłe wieczory literackie:) Dziękuję za podzielenia się swoimi wspomnieniami i życzenia. Pozdrawiam:)

   Usuń
 2. W takich sytuacjach żałuję, że mieszkam na za.....
  Życzę wspaniałych wrażeń.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, nie każdemu po drodze... Obiecuję zatem fotorelację dla Ciebie:)

   Usuń
  2. Będę wyczekiwać...dziękuję.

   Usuń
 3. Mam nadzieję, że spotkania te opiszesz, a potem dasz nam tu choć kawałeczek tego intelektualnego tortu, który zapewne sama spróbujesz.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, dziękuję za pozostawienie komentarza. Niestety nie zawsze jestem w stanie szybko odpowiedzieć. Proszę zatem o cierpliwość.